Последни 10 станови со супер цена во Capitol Residence

Не ја пропуштајте можноста да имате екслузивен стан за одлична промотивна цена од 1099 ЕУР за метар квадратен. Ве очекуваме да нѝ се јавите на 072783382 и да ве пречекаме на разгледување! http://capitolmall.mk/last-minute-capitol-residence/

Posted by Capitol Mall & Residence on Thursday, February 18, 2016

#БрендНаНеделата

#БрендНаНеделата – Tom Tailor во Capitol Mall

Веќе ве запознавме со нашиот #БрендНаНеделата, за неговата историја, интересни факти и вредности, како и специјалните понуди. Брендот TOM TAILOR им е наменет на современите купувач...

#БрендНаНеделата – Одблиску со Tom Tailor (Интересни факти и вредности)

Во претходните два текста ве запознавме со специјалните понуди и историјата на овонеделниот #БрендНаНеделата Tom Tailor . Овој пат одлучивме да ве запознаеме со некои интересни фак...

#БрендНаНеделата – Одблиску со Tom Tailor (Историја на брендот)

Актуелен #БрендНаНеделата е Tom Tailor. Во претходниот пост ви ја презентиравме специјалната понуда на нивната продавница во нашиот трговски центар, а сега време е одблиску да ве з...

#БрендНаНеделата – Tom Tailor (Специјална понуда)

Оваа недела ве запознаваме одблиску со новиот #БрендНаНеделата а тоа е Tom Tailor. Во текот на следните денови ќе ве запознаеме со историјата на брендот, некои интересни факти, што...


Повеќе за #БрендНаНеделата

НАСТАНИ

Во недела ќе се дружиме со младите ракометари од клубот “Вардар“

Оваа недела (23.10) за време на Capitol Kids Arena ќе се дружиме со младите ракометари од клубот “Вардар“. Ќе се запознаваме подобро со ракометот како спорт, ќе се дружиме и забаву...

Оваа сабота во Capitol Kids Arena – Турнири во мини кошарка и мини одбојка

Оваа сабота (22.10.) од 17 часот во нашиот Трговски центар, како дел од низата активности на Capitol Kids Arena ќе се одржат турнири во мини кошарка и мини одбојка. Ве очекуваме си...

Во недела од 12 часот во Capitol Mall – Турнири во мини фудбал и мини хокеј

Првата недела (16.10) од „Детскиот месец на спортот во Capitol Mall„ е резервирана за ТУРНИРИ ВО МИНИ ФУДБАЛ И МИНИ ХОКЕЈ. Истите започнуваат од 12 часот и пријавувањето е на лице ...

Оваа сабота – Свечено отварање на “Capitol Kids Arena“ со Детска Олимпијада

Почитувни, Ве покануваме оваа сабота со почеток од 17 часот во нашиот Трговски Центар, свечено да ја отвориме “Детската недела на спортот“ со Детска Олимпијада. Поминете забавно са...

Повеќе Настани

ПОНУДИ

Меѓусезонска распродажба во Tom Tailor

Октомври штотуку стана поубав! Меѓусезонска распродажба во брендот кој е задолжен за поставување на новите модни трендови. Tom Tailor ви спреми ПОПУСТ до 50% на одредени производи ...

Попусти во Карпис за почеток на сезоната

За сите дами со пефинет вкус кои знаат што сакаат и го имаат изградено својот стил, Карпис спреми неверојатно изненадување. Новата колекција “Be Wonderful” која веруваме ги о...

Направете ја совршената комбинација од пудра + маскара по топ цени во Еликсир

Скоро секоја дама се соочува со истиот проблем…кога ќе се потроши пудрата во исто време снемува и маскара, и тоа делува навистина иритирачки зар не 🙂 Од Еликсир ви подготвија...

Златни попусти во Карпис

Омилениот бутик на сите софистицирани и урбани дами Карпис изненадува со неверојатен ПОПУСТ. Модели со кои ќе изгледате како вистинска божица која владее во светот на модата и цару...

Повеќе понуди

НОВОСТИ

Безгрижен роденден во Kids Park за нашите инстаграмџии

Роденден во игротека е најпосакуваниот роденден на вашето малечко. Па дури во последно време и малку поголемите знаат на шала да си организираат ваква забава. А најдобрата игротека...

Највкусното благо од Divan Juice Bar за нашите инстаграмџии

Сигурни сме дека се облизнавте веднаш штом го прочитавте насловот. А уште повеќе ќе се облизнувате кога ќе дознаете што ви подготви Divan Juice Bar доколку се вклучите во нашата иг...

Гага забава во 4Bowling за инстаграмџии

Сакате многу забава, смеење, натпреварување и одлично поминато време летово? Најдобрата забава во нашиот трговски центар се знае дека е во 4Bowling. За да не пропуштите да бидете д...

Office Plus со сладок пакет подарок за нашите инстаграмџии

Дека брендовите во нашиот трговски центар се најдобри докажува и следнава понуда која ви ја подготвивме! Сакате ли да ја започнете новата училишна година со одличен подарок од Offi...

Повеќе новости

Закуп на локали

Закуп на локални

За повеќе информации за изнајмување на деловен локал во Capitol Mall Ве молиме контактирајте нè: contact@capitolmall.mk или 071/23 28 95

Како до нас

Capitol Residence
Capitol Mall
Бул. Јане Сандански 71А
нас. Аеродром 1000 Скопје, Македонија
+389 2 245 56 02
Шопинг 10:00 - 22:00
Кафе 08:00 - 00:00
Супермаркет 08:00 - 22:00
Паркинг 07:30 - 02:00