Derma Fest 3.0

Посетителите на Капитол мол најдоа време за себе и за нега на својата кожа на ДЕРМА ФЕСТ. Самиот настан полека и сигурно прераснува во традиција која им овозможува на лицата од секоја возраст да се запознаат со методите за убавина и здравје на кожата.


Оваа година на настанот имаше After Work at Derma Fest поддржан од 4 Bowling, Derma Bella совети со Доктор Весна Ѓорѓиеска и Биолошки Рефреш третман на лице, Ајурведски третмани со Фондација Art of Living и Горан Поповски, BIOXSINE и BIOPLAST секогаш тука со вас за здрава и силна коса, креативна работилница за деца на тема „Преку здрава храна до здрав живот“ со Кидс Парк, совети со Доктор Весна Ѓорѓиеска и третмани на лице и кожа, “Ајуверда суплементи и третмани” со Горан Поповски и Фондација Art of Living, Make up туторијали со Еликсир ексклузив, MAROCCANTAN и како до темен тен на вашата кожа, DM дрогериите со милион изненадувања за сите посетители и бесплатни третмани за лице, тестирање на производи за нега на кожа (лице, тело и сл.), претставување на производи и многу подароци и изнанадувања за сите присутни на настанот.

Капитол мол, верен на својот збор, полн со искуство и мотивиран од заинтересираноста на присутните повторно реализираше одлични активности кои што влијаат добро врз начинот на живеење во ова модерно општество.

Како до убава кожа? – Дерма Фест vol 3.0

Ви Благодариме за присуството и довербата. Посилни, поубави и поуспешни се гледаме во 2020.

#ТвојМол#ТвоеМесто

#365ДенаЉубов


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/capitolm/public_html/re/wp-includes/functions.php on line 4609