Derma Fest 3.0

Почитувани,
го најавуваме третото издание на Derma Fest во организација на Capitol Mall & Residence, а оваа година генерален спонзор на овој настан е Derma Bella
Од 15ти до 16ти ноември во Капитол мол се случува – Derma Fest vol. 3.0 – “Кажи ми како до убава кожа”

Прв ден од настанот
15.11.2019

✔18.00 – 19.00 – After Work at Derma Fest (коктели со Кидс Парк & 4Bowling)
✔19.00 – 20.00 – Derma Bella совети за “Како до убава кожа” со Доктор Весна Ѓорѓиеска
Биолошки Рефреш Третман на лице
✔20.00 – 20.30 Горан Поповски – “Ајурведски третмани” Фондација Art of Living
✔20.30- 21.00 FIND YOUR SECRET GIFT at DERMA BELLA (награди и изнанадувања за сите присутни на настанот)
Биолошки Рефреш Третман на лице

Втор ден од настанот
16.11.2019

✔12.00 – 14.00 – Креативна работилница со Кидс Парк & 4Bowling
Тема: Преку здрава храна до здрав живот
✔14.00 – 15.00 – Derma Bella совети со Доктор Весна Ѓорѓиеска
“Како до кожа без акни?”
Третмани на лице и кожа
✔15.00-16.00 – Derma Bella совети со Доктор Весна Ѓоргиеска
“Како до убава кожа во сезоната есен-зима?”
Третмани на лице и кожа
✔16.00-17.00 – Горан Поповски – “Ајуверда суплементи и третмани” Фондација Art of Living
✔17.00-19.00 – Make up by Еликсир
Make up туторијали со Еликсир
✔19.00-20.00 Бесплатни третмани за лице,
тестирање на производи за нега на кожа (лице, тело и сл.),
претставување на производите, комуникација со присутните.

Трета година нега, убавина и здрава кожа во Капитол мол.

Голема Благодарност до нешите партнери Derma Bella, dm drogerie markt Makedonija, Еликсир Ексклузив Парфимерии, 3 Queens Beauty Palace & Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar

Голема Благодарност и до нашите медиумски партнери Ubavina & Zdravje и Женски Магазин/Zenski magazin


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/capitolm/public_html/re/wp-includes/functions.php on line 4609