Камуфлажи од Catrice за изедначен тен

Секоја девојка знае дека камуфлажите и коректорите играат огромна улога во квалитетот на шминката. И ако порано имаше само една нијанса, последниве неколку години, мејк ап артистите им ги преставија на светот камуфлажите со различни бои за различни ефекти.

Зелената го неутрализира црвенилото, розевата ги прикрива темните кругови под очите а жолтата ги крие темните дамки и другите несовршености.
Коректорот во боја е вистинскиот клуч до идеален изглед на кожата!

Побарајте ги камуфлажите од брендот Catrice во парфимеријата на Еликсир во нашиот трговски центар по ексклузивна цена од 205 ден.