Правилна хидратација – за совршен баланс со Balea Aqua линијата од dm

Хидратацијата е еден од најважните чекори до беспрекорен тен. Имено, најголемиот дел од водата кој и е потребена на нашата кожа не може да се задржи, па затоа е многу важно истата да се надомести.

За правилна хидратација на кожата, од dm ја препорачуваат Balea Aqua линијата која ќе овозможи возбудлива свежина и долготрајна и интензивна свежина.

Формулата за нега со термална вода, која е богата со минерали ја храни и подмладува кожата, а екстрактот од сини алги интензивно ја негува, давајќи ѝ нов, свеж изглед!

Зошто е корисна линијата Aqua:
– ја подобрува влажноста на кожата
– 24-часовна хидратација
– негува и регенерира
– дава чувство на свежина
– дневниот крем содржи УВ заштита

Побарајте ги Balea Aqua крем гелот за лице, маската за лице, ролонот за површината околу очите и хидратантниот серум за лице во продавницата на dm во нашиот трговски центар.