Роденденски попусти во Капитол Мол

Како и секој роденден така и овој 4ти по ред освен со уникатна роденденска програма, го одбележуваме и со неверојатни РОДЕНДЕНСКИ ПОПУСТИ, АКЦИИ И ПРОМОЦИИ.

Во продолжение ви ги претставуваме изненадувањата кои продавниците во нашиот трговски центар ги подготвија за вас во овие 5 славенички денови 🙂

Sport Vision со попусти до -40%

Со купивање на 1 производ добивате 10% попуст;
Со купување на 2 производи добивате 20% попуст на поевтиниот и 10% на поскапиот производ;
Со купување на 3 производи добивате 30% на најевтиниот, 20% на вториот поевтин и 10% на најскапиот производ;
Со купување на 4 производи добивате 40% на најевтиниот производ, 30% на третиот поевтин производ, 20% попуст на вториот поевтин производ и 10% на најскапиот производ.

Охридски бисери “Фамилија Ристески“ -50% попуст на одредена колекција

Santini -10% на парфеми, течни кармини и лак за нокти

 

Fresh Express (хемиско чистење) -20% на секоја сметка

 

Original Marines – Попусти до -50% 

 

Carter’s – Попусти до -30%

 

Крш – Попуст на одредени производи  до -70%

dm – Издвоени акции:

  • До -50% попуст на одредени парфеми
  • До -35% попуст на одредени подарок сетови
  • До -25% попуст на одредени шминки

 

 

Просветно дело – Од 15 – 80%  попуст на над 900 наслови и 20% на лиценцирани изданија

 

Globay – Акции:

  • Купи 1 Земи 2
  • Купи 1 Земи 2 кошули за 1190ден.
  • -20% на сите сакоа, одела и капути

 

 

B-Watch – 50 % намалување на сите модели на часовници

 

Tilla – До -30% попуст

 

Tudors – Акција на џемпери со попусти од -10%, -20% и -30%

 

Campione – Попуст од -20% на колекцијата Есен/Зима 2017

 

Tom Tailor – Со купување на два производи, добиј 30 % попуст, а со купување на еден производ 20 % попуст

 

Парфимерија Еликсир – Попусти, акции и изненадувања

 

Anni Farm – Подароци, изненадувања, акции

 

Mega Fashion – До -60% попуст на целиот асортиман