Young Engineers Skopje Macedonia детска викенд-работилница во #CAPITOLMALL!

Детска викенд-работилница во #CAPITOLMALL!

Оваа сабота (15 септември) од 12.00 – 14.00 часот дојдете заедно со Вашите деца на I кат  во Capitol Mall & Residence и бидете дел од програмата на светски познатиот бренд Young Engineers, за интердисциплинарно изучување на Наука, Технологија, Инженерство и Математика со LEGO® коцки – достапни во Македонија единствено преку франшизата Young Engineers Skopje Macedonia!

#capitolmall #lego #youngengineers #workshop #kids #weekendfun 

– Претставување на единствената франшиза во Македонија за интердисциплинарно изучување на Наука, Технологија, Инженерство и Математика со специјално дизајнирани интернационални програми и LEGO® сетови за нивно спроведување – Young Engineers e²,
– Час од програмата Bricks Challenge и запознавање со методот на едукација низ игра и забава – метод врз основа на кој се развиени нашите програми а кој помага во
поттикнување на размислувањето, креативноста, иновативноста, самодовербата кај децата, со цел логично и креативно решавање на предизвиците и зададените проблеми, преку експерименти и демонстрирање,
– Програмите се наменети за паметни и креативни генијалци, лидери во следните генерации на иноватори, научници и програмери, за деца од 6 години па нагоре.
– Неформално дружење на родителите со претставници на Young Engineers Skopje Macedonia.

Светска препознатливост на Young Engineers:
– Илјадници деца во над 43 земји,
– Дел од Гинисовата книга на рекорди,
– Прво место на (YBI), основан од страна на Неговото кралско височество Принцот Чарлс,
– Статистички докажани програми,
– Веќе се користат и во формалното образование,
– Преземени се од iCarnegie,
– Експерименти и демонстрирање на инженерски принципи заради ефективно учење,
– Спирално учење
– Учење засновано на решавање проблеми (PBL),
– Учење засновано на производ,
– Учење преку проект.

Последен повик!
Побрзајте, пробајте и резервирајте го местото во редовните програми за Вашето дете. Уписите се во тек!
Аплицирај: https://goo.gl/STSpK9

📞 077 399 999 | info@youngengineers.mk


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/capitolm/public_html/re/wp-includes/functions.php on line 4552