Забава под маски во КИДС ПАРК во Капитол мол

КИДС ПАРК секогаш со и за децата – пет години растеме и играме заедно! ❤️❤

НАЈГОЛЕМОТО И НАЈЗАБАВНОТО ПРВОАПРИЛСКО ЗБИДНУВАЊЕ ВО ГРАДОТ! ❤️

ФОТО БУТ ЗА ИЗБОР НА НАЈДОБРА МАСКА, СУПЕР ЗАБАВА СО ПОТОЧИЊА ЕСКЛУЗИВНО ВЕДНАШ ПО НИВНИОТ ГОЛЕМ ФЕСТИВАЛ, КРЕАТИВНА РАБОТИЛНИЦА СО ПРОСВЕТНО ДЕЛО, НАЈДОБРИТЕ ДЕТСКИ АНИМАТОРИ И МАСКОТИ КЛОВН ЛИЛИ, БАЛОНИ, FACE PAINTING, СУПЕР ВКУСНИ ИЗНЕНАДУВАЊА ОД КОЛИД ФУДС ЗА СЕКОЕ ДЕТЕ ПОСЕТИТЕЛ, РАСПЕАНИ И МАСКИРАНИ ДУВАМЕ РОДЕНДЕНСКА ТОРТА СО КАНЕЛА, И МНОГУ ДРУГИ НАГРАДНИ ИЗНЕНАДУВАЊА ЗА ПОСЕТИТЕЛИТЕ… ❤️

😀 ВИСТИНА Е НЕ Е ЛАГА, ВО КИДС ПАРК ГОЛЕМА РОДЕНДЕНСКА АПРИЛИЈАДА! 😀

По тој повод понеделник 1ви април со почеток во 18.30 часот предвидена е богата двочасовна програма од едукативен и забавен карактер. 😍

Фото бут за избор на најдобра маска со многу наградни изненадувања од Kids Park & 4Bowling и неговите соработници.

Од самото постоење соработник на Кидс Парк во едукативна мисија е Просветно Дело кое и овој пат ќе овозможи децата да креираат и творат со високо квалитетни ликовни материјали 
нетоксични за нашето здравје и нашата околина а предвидени се и низа активности поврзани со одличната детска литература во нивно издание. 😀❤️

Кидс Парк на наше големо задоволство на овој посебен ден ќе има можност да ужива во единствените Поточиња и да ја пее роденденската песна заедно со овие прекрасни дечиња и тоа есклузивно песничките од непосредно одржаниот фестивал Поточиња 2019 година. ❤️

Ќе следи и заедничко дување на роденденската торта на Кидс Парк од нивниот соработник Канела – спој од традиција, долгогодишно искуство и квалитетни суровини произведени од реномирани европски производители. 😍

Предвидени се и многу вкусни изненадувања за секое дете посетител кои посебно за овој ден ги подготви Колид Фудс, една од водечките дистрибутивни компании за производи за широка потрошувачка во Македонија. 😍

Водејќи се од нивниот главен приоритет здравјето и благосостојбата на нивните корисници, пред се на децата, во нивниот асортиман на производи наменети за децата има многу вкусни, лесни и кревки ужинки за секојдневно уживање. ❤️

На овој убав ден на шегата, роденденски маскенбал со многу игра и забава во магичниот свет на Кидс Парк, единствен со најбогата содржина за проактивна детска анимација. Маскоти, балони, face painting, мини диско со единствените маскоти и детски аниматори Кловн Лили… ❤️

Влез за двочасовната роденденска маскнебал забава со богата програма и многу изненадувања и награди за понеделник 1ви април 18:30 часот изнесува 150 денари.

Настанот како и сите активности на игротеката Кидс Парк се предвидени за деца до 9 години.

Ве очекуваме на ЛУДА И НЕЗАБОРАВНА првоаприлска роденденска забава.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/capitolm/public_html/re/wp-includes/functions.php on line 4339