РОДЕНДЕНСКА ПРОГРАМА! 5 ПАТИ поголеми роденденски денови во Capitol Mall!

5 ПАТИ поголеми роденденски денови во Capitol Mall!

Capitol Mall & Residence – 5 ПАТИ ПОГОЛЕМИ! 😊🎈🎁🎂❤️
Од 12.-16.12.2018, #кажимисреќен5 и очекувај мнооооогу роденденски изненадувања! Да уживаме заедно во роденденската недела на најубавиот мол во градот! #CapitolMall – Твој мол,…твое место!

5 ДЕНА уживај во роденденски #ПОПУСТИ во Капитол Мол од 12-16.12.2018, забавувај се со забавната програма и честитај ни го 5от роденден!

🎁🎁🎁*Со секоја приложена сметка над 500 ден направена во било кое време од 12-16.12.2018, секој може да ја проба својата среќа на I кат кај РОДЕНДЕНСКОТО ТРКАЛО НА СРЕЌАТА и да освои вредни роденденски подароци! (од 14-16.12.2018 од 12 до 18 ч.)

ПЕТОК (12.12.2018) I кат
17:30 – 18 ч. – Фотографирање со Мини и Мики и подарок колаче и балонче за секое дете!
18 – 18:15 ч. – Пеење на роденденски и божиќни песни на англиски јазик и роденденски(со децата од училиштето за англиски јазик Access)
18:15 – 18:45 ч. – Жонглирање и перформанс со моницикл, со жонглерот SPINUS!
18:45 – 19:45 ч. – Украсување роденденски колачи со Pekara Mafini – Пекара Мафини!
20 – 21 ч. – ДЕТСКА РАБОТИЛНИЦА Powered by Просветно дело! Правиме роденденски честитки и боиме мандала боенки!

САБОТА (15.12.2018) I кат
11 – 12 ч. – Балетски настап со Baletsko studio Diadema!
12 – 12:15 ч. – Orange Kids Club & Caffè: Fashion & Dance Show!
12:15 – 13 ч. – Балетски настап, хип-хоп перформанс и настап на деца од ран детски развој со Едукативен центар Сонце!
13 – 14 ч. – Роденденски FACE PAINTING!
14 – 16 ч. – ДЕТСКА РАБОТИЛНИЦА Powered by Просветно дело! Правиме роденденски честитки и боиме мандала боенки!
14:30 ч. – Магична роденденска забава во Kids Park & 4Bowling со специјалните гости Детски фестивал Поточиња и магионичарот Кристиан Шопов!
18 ч. – „СВЕТОТ НА БИБИ“ во Capitol Mall! Deca.mk
Се фотографираме со Биби, боиме во боенката на Биби, ја слушаме премиерно новогодишната песничка на Биби и гледаме трејлер за новогодишната сказна на Биби!

НЕДЕЛА (16.12.2018) I кат
12:00 – 12:30 ч. – Жонглирање и перформанс со моницикл, со жонглерот SPINUS!
12:30 – 15:00 ч. – ДЕТСКА РАБОТИЛНИЦА Powered by Просветно дело! Правиме роденденски честитки и боиме мандала боенки!

Ве очекуваме на добра РОДЕНДЕНСКА забава! 🎈🎈🎈🎈🎈


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/capitolm/public_html/re/wp-includes/functions.php on line 4757